"Вузька спеціалізація дає чітку вказівку - продовжуй йти прямо.
Проте широку спеціалізацію розвинути не так просто." - Девід Епштейн.
Джайшрі Сет стала дослідником саме завдяки тому що мала можливість випробовувати різні сфери діяльності. Триматися однієї доріжки - це не для неї.
Коли Джайшрі планомірно переходила від лабораторії до лабораторії в різних нішах - їй казали: "Це потребуватиме багато часу, у тебе ж немає фундаментальних знань у цій ніші, і ти відставатимеш від тих хто вже зробив собі у ній магістра".
Джайшрі Сет радили триматися лише однієї ніші яка їй не подобається. Вона про це знає бо вже в цій ніші попрацювала хоча й не надто заглиблювалася.
Її підхід до інновацій нагадує журналістське розслідування де аналогом для дослідження є ходіння Т-подібної людини від дверей до дверей її колег хто більш занурений у кожну вузьку нішу.
Т-подібні люди - люди що мають широкі знання.
І-подібні люди - люди що мають вузькі знання.
"Я справжня Т-подібна людина що схильна братися за розв'язання задач через побудову концепцій. Я з'ясовую основні запитання які потрібно поставити і отримати відповіді з кожної вузької ніші. Це схоже на мозаїку. А далі я зліплюю ці шматочки докупи" - каже Сет.
Для бізнеса сьогодення - коли всі знання доступні в інтернеті - пріоритетом в досягненні бізнес цілей є дослідники з широким спектром знань в багатьох напрямках.
Дослідник Енді Аудеркірк: "Якщо йдеться про чітко сформульовані і зрозумілі задачі - спеціалісти працюють дуже-дуже добре. Проте з тим, як задача стає дедалі більш незрозумілою і невизначеною, - що є нормально для системних задач, - важливість широти знань зростає".
Підтримати напрямок ІННОВАТОР-ВИНАХІДНИК АГА: картка 4441 1144 4009 6855
Андрій Гончаренко, АГА, 097 507 60 81